Регіна Гусейнова надала інтревʼю телеканалу Київ.
Побіжний аналіз електронної декларації головної героїні сюжету та її родичів нижче. Текст дещо жартівливий та потребує глибшого аналізу, але на перший погляд реальний стан справ та задекларовані статки не співпадають у вартісному співвідношенні..
Юлія Дрига подала декларацію за 2023 рік, 15 березня 2024 року. В ній вказаний її чоловік Олексій Дрига, він також є суб’єктом декларування і свою декларацію він подав 25 березня 2024 року. Обидвоє з подружжя Дриг є державними службовцями. Саме так вказано у кожного з них в декларації у розділі 2.1.
Олексій – інспектор-кінолог, Юлія – головний державний інспектор. Юлія у своєму інтерв’ю сказала, що вона працює: «трішки на державу, трішки на себе». У декларації Юлії у розділі 15 відсутня інформація про роботу за сумісництвом. По-друге, Закон Про державну службу прямо забороняє вам «трішки на себе» працювати. Виключення становить викладацька і творча робота або практика спортивного суддівства. І тут не набрешеш, що я, мовляв, творча особистість і пишу книжки і саме це мала на увазі. Ніт, не вийде. Тоді доходи від творчості мають бути відображені у розділі 11. Доходи і подарунки.
Ідемо далі. Членів сім’ї у розділі 2.2 головна державна інспекторка вказала двох: сина і чоловіка. У чоловіка – дзеркально: Юлія і син. На цьому збіги в декларації майже закінчилися. Хоча декларації у подружжя мають бути дзеркальними.
Розділ 3. Об’єкти нерухомості. У цьому розділі суб’єкт декларування має вказати усі об’єкти нерухомості, які має у власності або користуванні він і члени його сім’ї. У Юлії зазначено право власності на 1\2 квартири площею 49,5 квадратних метри. І все. Ну може вона там живе. Припустимо. Ми не бачимо конфіденційну інформацію. Де живуть її чоловік і син? Яким нерухомим майном вони користуються? Пані Дрига не вказала. Її чоловік у цьому розділі задекларував півквартири дружини, а своїм місцем реєстрації вказав будинок у 69,7 квадратних метрів у Полтавській області. У декларації не вказано, чия це власність. Олексія? Інших людей? Цілком припустимо, що людина може бути зареєстрована у будинку і не користуватися ним. Тоді достатньо було вказати цей об’єкт у розділі 2.1 Зареєстроване місце проживання. З декларації я роблю висновок, що чоловік Юлії або живе з сином на вулиці, або ж їздить з Полтави щодня на роботу до Львівської області. Як деякі кандидати на суддів Конституційного суду.
Тепер про першу феєричну тупість. Або про таку ж самовпевненість. На момент подання декларації Олексія 25.03 Юлія, вже 12 днів як подала декларацію. У неї лишалось ще понад два тижні на подачу виправленої декларації. І можливість вказати про право чоловіка на будинок і іншу власність яку він у себе в декларації відобразив.
Переходимо до годинника за 5 000 баксів. Така цінна річ однозначно мала бути вказана у розділі 5. Цінне рухоме майно. Розділ Транспортні засоби. Ви можете уявити, що ж жінка з ремінцем для собаки за 200 баксів і сумкою за півтори тисячі доларів їздить громадським транспортом? А шляпу за 18 000 гривень у Львівській маршрутці уявили? І вона, бідося, не знає, УВАГА!, що її чоловік пересувається на автомобілі Hondа CR-V. Про що він щиросердно написав у себе в декларації. А Юлія, звісно ж, ніколи не бачила у чоловіка те авто. Хоча він користується ним з 2019 року, судячи з його декларацій. Тобто уся інформація у відкритих джерелах. Подружжя держслужбовців вирішило, що воно наймудріше. Й у розділі 11. Доходи, в тому числі подарунки, кожен із них написав, що не знає про розмір зарплати іншого. Нібито член сім’ї не надав інформації.
У цьому випадку чоловік мав 10 днів перед подачею своєї декларації і 30 після подачі, щоб подивитись, яку зарплату задекларує дружина. І Юлія мала мінімум два тижні, аби подати виправлену декларацію, привівши її у відповідність з декларацією чоловіка. Або могла би просто подати запит про надання інформації про заробітну плату чоловіка. Нагадую, що будь-який громадянин може поцікавитись заробітною платою будь-якого державного службовця, від Президента до інспектора-кінолога.
Тепер, щодо Cartier за 5000 доларів, сумки за півтори, ремінця для собаки за 200, чобіт за 800 і. Тільки це тягне на 7.500 доларів. А ще шляпу за 18 000 гривень згадаємо. Тут взагалі біда. Юлія за увесь 2022 рік заробила 42 313 гривень, 3.5 тисячі на місяць. Але окрім усього того багатства, продемонстрованого в Інстаграмі, Юлія в 2023 році декларує ще 3 000 доларів. Де вона взяла ці гроші? В декларації за 2022 рік такої суми немає. Є на рахунку в Приватбанку 29228 гривень, але я не знаю, хто б погодився їх обміняти на 3000 доларів. А при такій зарплаті, вона мала ще й дитину бодай хлібом годувати. Правда в 2023 році вона заробила трохи більше 178 554 це приблизно 14 859 на місяць, жити можна але і цих коштів їй би не вистачило б на усе те добро показане в інстаграмі. То може її чоловік заробив? Ніт, ніяк не виходить. У чоловіка здекларовано у 2022 році 6 000 євро, а заробив він 191067 гривень, це 15 900 на місяць. І з цієї суми чоловік відклав 1 тисячу євро. Бо його заощадження за рік зросли до 7000 євро. Тобто, сім’я інспектора жила на 12 588 на місяць. А в 2023 році Олексій заробив трохи менше 189 716 гривень десь 15 800 на місяць Заощадливий і економний, напевне, зміг би, і відкласти щось на чорний день, але ані на сумочку за 1500, ні на годинник за 5 тисяч доларів, ані на чоботи вже б не вистачило. На шляпу теж. Хіба що на повідець для песика інспектор якось би нашкріб. Тож ж звідки у пані головної державної інспекторки годинник, капелюшок та інші дорогущі речі, не зрозуміло. Думаю, з’ясувати це вдасться НАЗК.
Оригінальний пост та коментарі до нього за посиланням.